złomowanie aut Poznań
zaświadczenie o kasacji auta
złomowanie aut Poznań formularz

Najdroższe i najtańsze samochody

( opublikowane: Wtorek godz.05:58 2021-08-03) komentarzy: 0 , czytane: 326 razy

Chodliwy model, reprezentacyjna marka, młody rocznik pojazdu, ale także brak uszkodzeń wizualnych, świetny stan techniczny, niski przebieg, działąjące wszystkie systemy klimy, gps, audio, wentylacji wnętrza, to cechy najdroższych aut.

Przeciwieństwem są auta stare,  niesprawne, powypadkowe, z ogromnym przebiegiem, drogie w eksploatacji, zaniedbane, zardzewiałe. Te są niczym kawałki metalu na złomowisku i tyleż są warte ile kosztuje stal przed przygotowaniem do wysłania do huty.

auto z drugiej ręki

Paradoksalnie nawet o kilka lat starsze modele tej samej marki, mogą osiągać wyższe ceny niż te z młodszych roczników, bardziej nowoczesne. Jak to jest możliwe widać w komisach samochodowych. Ponieważ całkiem wypasione i godne bryki z wcześniejszych lat są znane z mniejszej usterkowości, to znalezienie egzemplarza pojazdu w dobrym stanie, jest wygraną finansową. Nowe auta, zwłaszcza francuskie są niestety wyposażone w słabszej jakości podzespoły, zaprojektowane tak, aby często odwiedzały serwis.

Jeśli dbałeś o lakier i stan blacharki, chćby w ten sposób, że auto nigdy nie odwiedzało myjni mechanicznej, było garażowane ( mniejsze narażenie na czynniki przyspieszające rdzewienie ) - to bez wątpienia będzie ono droższe w tej samej kategorii modeli i lat produkcji.

Za auta z bardzo dobrym stanem blacharki i o niskim przebiegu, nasz skup płaci podwyższone stawki umowne.

Auta, które warto szybciej sprzedać, to te, z tendencją do szybkiego rdzewienia, mało wytrzymałe eksploatacyjnie. Tego rodzaju pojazdy, a jest ich sporo, stają się materiałem do recyclingu, źródłem złomu do huty. Są najtańsze, bo w cenie złomu. Cenę takich samochodów wyznacza ich waga.


Jeśli szukasz prywatnie kupca na swoje auto możesz skorzystać z ogłoszeń motoryzacyjnych zaznaczając lokalizację pojazdu na Poznań. Ogłoszenia są czytane także przez nasz skup pojazdów.

Skup aut

Wycena pojazdu online.
Prześlij zdjęcia i opis przez formularz zgłoszenia.


Kiedy najlepiej sprzedać pojazd? Można żartobliwie powiedzeć, że najlepiej sprzedać auto przed wypadkiem ( skup powypadkowe ), zanim będzie miało stłuczkę, lub zanim zardzewieje. Timing sprzedaży/kupna jest ważny jeśli zależy nam na jak najmniejszej utracie wartości.Audi, Lexus, Toyota, BMW

Najczęściej komentowane:
Kto skupuje, a kto kupuje auta?
2021-08-02 08:58:10
Kupujący wycenia ostatecznie Twoje auto
2021-08-02 18:59:32
Auta używane powypadkowe
2021-09-22 17:25:49